top of page
Üldfüüsiline ettevalmistus 1_Rasmus Kooskora_5780.webp

Millega on tegu?

Üldkehaline ettevalmistus ehk ÜKE on spordialade üks lahutamatu osa. Treeningu eesmärk on kogu keha treenimine, arendada kõiki peamisi lihasgruppe, anda sportlasele parem kehatunnetus ja- hoiak ning arendada kehalisi võimeid vastavalt eriala liigutustele ja spetsiifikale. Samuti aitavad ÜKE treeningud valmistada noorsportlase keha ette spetsiifilisteks treeninguteks ning ennetada vigastuste teket. Korralik ja läbimõeldud üldkehaline ettevalmistus võib viia võistlussportlase soorituse või tulemuse täiesti uuele tasemele. 

Kuidas see on USTAS korraldatud?

ÜKE treeningud Võistlustele orienteeritud gruppidele toimuvad 4 korral nädalas, kus lastel on võimalus osaleda kas enne või peale tennise gruppi treeninguid. Treeningud on planeeritud erinevate etappide kaupa, mille käigus arendame sportlaste kehalisi võimeid ja erialast tulenevat liigutusvilumust võimalikult mitmekülgselt ja terviklikult, mis toetab paralleelselt laste tennise mängu. Koostöös tennise treeneritega on välja töötatud treeningplaanid, mis aitab lastel arendada kehalist tervikut- lihasvõimsust, vastupidavust, vereringe ja hingamiselundkonda, kui ka tugevdada lihaskonda kasutades tenniseliigutustega sarnanevaid liikumismustreid.

Üldfüüsiline ettevalmistus_ 2 Rasmus Kooskora_6361.webp
Üldfüüsiline ettevalmistus_3.webp

Milks on ÜKE oluline?

Teadlased iseloomustavad tennist, kui hädaolukordade spordiala, kus mängijad peavad reageerima pidevatele muutuvatele olukordadele- lühikesi sprinte pallini, erinevad suunamuutused, pidurdused, kiirendused, vastupidavust, jõudu jne. Edukas tennisist peab suutma jõuda varakult pallini ning löögiks õigesti valmistuda jne. Kõik eelnev nõuab endast hästi treenitud ning tugevat lihaskonda, mis annavad eelduse edukaks tennisemänguks nii treeningutel, kui ka võistlustel. Lisaks aitab tugev lihaskond kaasa vigastuste ennetamisele. Seetõttu on ÜKE olulisus tennisemängija treeningutel väga tähtsal kohal. 

Treenerid

Treeninguid viivad läbi üldkehalise ettevalmistus koordinaator ja  treener Siim Oja ning treener Miljana Jocic.

Siim on lõpetanud kehakultuuri eriala Tallinna Ülikoolis, omab EKR 5 kergejõustikutreeneri kategooriat, ühtlasi on treeneriks ka Erki Noole kergejõustikukoolis.

Miljana (Miki) kuulus koos Ana Ivanovici ja Novak Djokoviciga Serbia tennise noortekoondisesse. Lõpetas ärijuhtimise magistri Lewise ülikoolis USA-s, kus töötas ka tennisetreenerina, seejärel jätkas USA-s Five Stars Tennisekeskuse noorem arendusjuhina. Omab tennisetreeneri neljandat kategooriat. 

Miljana on ISSA (Rahvusvaheline Sporditeaduste Assotsiatsioon) sertifitseeritud fitnesstreenerir.

Image by Christian Tenguan
bottom of page